Proč nenabízím mnoho druhů masáží?

Dneska jsem se rozhodla napsat Vám o tom, proč nenabízím spoustu různých druhů masáží tak, jak je to většinou v masérksých salónech zvykem.

Přivádí mě k tomu dotazování zejména Vás nových klientů, kteří jste často zaskočeni, že toho vlastně moc nenabízím. Právě pro Vás, a nejenom Vás, je tento článek určen.

Masážím se profefionálně věnuji již od roku 2010. Za tu dobu jsem si vyzkoušela pěknou řadu masážních technik. Existuje veliké množství masáží a procedúr s nimi spojenými. Některé jsou skvělé, jiné méně. A mnohé jsou převlečené již staré v novém kabátku, názvu. Často jde jen o dobrý markenting.

Coby učitelka odborného výcviku masérského oboru na SŠ musím ovládat patřičné množství technik. A je to tak v pořádku. Čím větší rozmanitost se studentům nabízí, tím větší škálu hmatů a způsobů budou moci uplatnit.

Takže ano, umím čokoládovku, medovku, lávovky, zábaly vším možným, lymfu, hawaj, a tak dále, a tak dále. Proč tedy tyto druhy masáží nenabízím? Za ty roky jsem přišla na to, že masáž může být víc než jen soubor hmatů pro specifickou masáž. Masáž může být velmi individuální záležitost, jejíž průběh se odvíjí od momentálního stavu, nálady, potřeb klienta. A je mi tak proti srsti dělat něco mechanizovaně. I když netvrdím, že bez žádného účinku.

Nabízím tedy masáže na míru. Především při prvním setkání věnuji čas získání dostatku informací o Vás samých. Pozoruji Vaše tělo i energii, která vzniká. Zajímám se o Váš zdravotní stav i to, co Vás baví, čím trávíte volné chvíle. To vše mi totiž pomůže při samotném průběhu masáže.

Jak bych své masáže pojmenovala?

Je těžké moji masáž pojmenovat. Zkoušela jsem různé názvy. Přívlastek celostní ji vystihuje asi nejvíce. Ale tomu ne každý dobře rozumí. Dneska je to prostě masáž na míru. Při své práci s Vámi využívám prvků mnoha technik. Nejbližší mi jsou čínské masáže tuina, které mají velmi komplexní přístup k člověku. Využívám tedy silikonové baňky, gua sha destičku, moxu, reflexní terapii chodidel, rukou a obličeje. Přímo či nepřímo pracuji s energetickými drahami, kterým se říká meridiány, formou akupresury.

Samozřejmostí je důkladné promasírování svalstva. O tom žádná. Dojíždím i k mužům, kteří jsou, jak se říká, pořádný kus chlapa. A jsou velice spokojeni a zprvu překvapeni mým přítlakem. Opravdu se toho nebojím, je-li potřeba. Ale pokud Vám jde čistě o sportovní masáž, tak jak se učí, doporučuji spíše jiného odborníka. Neustále studuji a prohlubuji své znalosti a dovednosti, a tak se i má masérská praxe proměňuje a rozvíjí. Věřím, že tento proces nikdy neskončí.

Neboť jsem masérka mobilní, odpadají veškeré procedúry, při kterých je zapotřebí přístrojů a ohřívadel. I když by to jistě šlo, zkoušela jsem to, účinky mě nepřesvědčili o tom, že by to stálo za to se s tím vším vláčet od domu k domu. Ráda proto přenechávám kolegům s provozovnou 🙂

Toliko o mé skromné nabídce služeb. Doufám, že Vás článek přesvědčil mých služeb využít a dopřát si tak masáž sestavenou na míru přímo Vám.

Jistě jste mohli zaznamenat, že nabízím ještě dvě varianty masáží. Tradiční thajskou a mantra masáž. V mnohém se od ,,klasických“ olejových masáží odlišují, proto je zde nezmiňuji a jistě jim brzy věnuji samostatné články.

 

Nikol Bartošová

WELLNESS SPECIALISTKA

Vítejte na mých stránkách, kde se s Vámi ráda podělím o moji cestu ke zdravému tělu a spokojené duši.

Najdete zde pouze mou vlastní zkušenost, kterou se můžete nechat inspirovat a obohatit.

Facebook
Mé služby pro Vás

Masáže