Těhotenská masáž

Nechte se hýčkat i v těhotenství. Nebo věnujte nastávající mamince masáž jako dárek. Jistě to ocení.

Těhotenství je zajisté pro ženu vyjímečným obdobím a zasluhuje též vyjímečnou pozornost. Ráda bych Vás, nastávající maminky, ujistila, že není mnoho důvodů, proč se obávat v tomto požehnaném stavu objednat na masáž. Pojďme se na to společně podívat.

V těle ženy dochází během těhotenství doslova k revoluci, změnám v rámci všech tělních soustav.

Masáž nastvávajících maminek s sebou nepřináší žádná speciální rizika. Těhotenství není nemoc. Může však být vyhodnoceno lékařem jako tzv. rizikové. V takovém případě se předem se svým ošetřujícím lékařem poraďte, zda je pro Vás těhotenská masáž vhodná. V případě nejasností po Vás můžu požadovat písemné lékařské potvrzení. Vše potřebné společně vykomunikujeme při objednávce.

Je-li těhotenství fyziologické, tedy se zdravým přirozeným průběhem, a jste zdravá, nic v masáži nebrání.
Dnes již existuje řada odborných studií, které vyvracejí mýty o nebezpečí masáží v těhotenství. Ráda Vás na ně odkážu k přečtení. Bohužel i na masérských kurzech se ještě často setkávám se zastaralými názory minulého století.

Čím vyšší stádium těhotenství, tím spíše se Vám bude masáž hodit. Dostavit se mohou bolesti zad, otoky dolních končetin a kloubů, celková únava či psychické napětí. Není tedy důvod si odpírat příjemnou relaxaci, která prospěje jak Vám, tak skrze Vás i miminku.

 

Jak masáž probíhá

Masáž se provádí pohodlně na lehátku v leže na boku. Budete potřebovat pár polštářků, abyste se cítila jako v bavlnce. Nejčastěji masíruji záda a šíji. V případě otékajících končetin též je. Velice doporučuji spojit s masáží obličeje a hlavy pro hluboké uvolnění. Pokud je šíje velmi přetížená, navíc provádím masáž šíje ještě v sedě, pro důkladnější  rozmasírování. Celkově je masáž spíše jemná. Ale věřte, že právě zde platí, že méně je někdy více. Kůže je totiž nervově propojená se svaly, které jsou uložené hlouběji, a tak dochází k jejich ovlivnění, i přes jemnější dotek.

S čím může těhotenská masáž pomoci

 • úleva od bolest zad
 • Snížení bolesti kloubů
 • Zlepšení krevního oběhu
 • Zmírnění otoků
 • Snížení svalového napětí a bolesti hlavy
 • Překonání stresu a úzkosti
 • Zlepšení okysličení měkkých tkání a svalů
 • Zlepšení kvality spánku

  Cena:
  900,-/60minut

  Ze zkušenosti vím, že hodinová masáž je naprosto optimální pro uvolnění zad a promasírování šíje. Následnou masáž nohou jistě ocení každá nastávající maminka, obzvláště v posledním trimestru, kdy nohy mohou těžknout a otékat. Vrcholem péče může být jemná aromaterapeutická masáž obličeje, dekoltu a rukou.

  Příprava, následné balení a čas strávený cestou k Vám je již v ceně setkání. Objednáte-li se na hodinovou masáž, čas masážní péče je plnou hodinu.

  Objednávky přijímám telefonicky, mailem nebo prostřednictvím facebooku. Vzhledem k časové vytíženosti je problém se mi dovolat, proto, pokud se mi nedovoláte, prosím o sms a já Vám ráda zavolám zpátky.