Jak často si dopřát masáž

Obligátní otázka, kterou mi pokládají všichni klienti při našem prvním setkání. Pokládají mi ji i lidé, kteří ještě nepodlehli kouzlu masáží, ale snad už k nim občas myšlenka, že by to bylo fajn, přiletí.

Někteří maséři, setkala jsem se s tím, mechanicky odpovídají, co 14 dní až měsíc. Já si však myslím, a moje více jak desetiletá praxe mi potvrzuje, že takhle jednoduché to není. I když ve finále je to opravdu nejčastější frekvence návštěv.

Třeba já bych v pohodě zvládla, kdyby se mi dostávalo masáží každý den. Po příjezdu od svých klientů, které miluji a jsem šťastná, že jsou oni šťastní, mé tělo vyloženě volá po masérské péči. Věřím, že nejsem jedinná, kdo to tak má.

Tak jak to tedy je?
Vždy odpovídám otázkou: A co od masáže, respektive masáží, očekáváte? Chcete konečně na chvilku vypnout hlavu po pracovním zápřahu? Toužíte si pravidelně ukořistit čas jen pro sebe a na pár hodin zapomenout na rodičovské povinnosti? Vaše bolest zad coby mechanika/tesaře/zedníka je už natolik vystupňovaná, že vás doslova donutila se mi konečně ozvat?
A tak dále, a tak dále…

Samozřejmě své dotazování cílím na konkrétního člověka. A odtud se společně ubíráme nějakým směrem. Často se stává, že neznáte odpověď a chcete poradit. I to je v pořádku. Protože spousta lidí příjde na doporučení známého, jak si to užil, že to musí prostě taky vyzkoušet. A tak zkoušíte 🙂.

Na místě je zjištění Vaší zdravotní anamnézy, zdravotní historie, abych věděla, co můžu a čemu se naopak vyvarovat nebo aplikovat s obezřetností.
Jak vypadá Váš běžný týden z hlediska pohybu. Trávíte čas spíše sezením nebo jste v poklusu či dokonce zacházíte s těžkými břemeny. To jsou informace věru užitečné, ale ze všeho nejvíc se stejně dozvím, až si na Vás sáhnu.

První masáž je často, já tomu pro sebe říkám, mapování terénu. Doptávám se, komunikuji o tom, co cítím a i po Vás chci případně zpětnou vazbu. Je-li to žádoucí, tak klidně hned. Často stačí až po masáži. Ještě šťastnější jsem, když se sami ptáte, když se mi daří budovat mezi námi důvěru a otevřené prostředí.

A to je chvíle, kdy Vám ráda sdělím, co jsem vnímala skrze své ruce, oči, případně ostatní smysly. A také tady v této fázi je čas na návrh, jak často bychom se mohli splečně setkávat. Zde už i Vy tušíte a často cítíte stejně.

Jestli je masáž 1x měsíčně příjemným spestřením Vašeho aktivně tráveného volného času nebo bude potřeba nasadit alespoň po nějakou dobu masáž minimálně 2x měsíčně, abychom se opravdu někam pohli nebo je Vaše pracovní zátěž tak velká, že už po týdnu s chutí ulehnete na lehátko, abyste mohl zase s chůtí fungovat, protože ty roky bez péče se na Vás prostě už značně podepsali, nebo se na sebe těšíme jednou do roka ve Vašem oblíbeném penzionu a já slibuji, že nedostanete jiného maséra než mne 🙂 nebo nebo nebo….

Cítíte to? Věřím, že ano. Zajisté je Vám nyní jasné, že tak super jednoduchá otázka, jak často si dopřát masáž, nemá tak super jednoduchou odpověď. A že se to navíc může postupně proměňovat.

Dopřávejte si masáž tak často, jak jen cítíte. A dovolte svým masérům, aby Vám mohli v této věci poradit.

S láskou Nikol

Nikol Bartošová

WELLNESS SPECIALISTKA

Vítejte na mých stránkách, kde se s Vámi ráda podělím o moji cestu ke zdravému tělu a spokojené duši.

Najdete zde pouze mou vlastní zkušenost, kterou se můžete nechat inspirovat a obohatit.

Facebook
Mé služby pro Vás

Masáže